Попри повномасштабну російську агресію, заклади вищої освіти України продовжують організовувати навчання для іноземців та їх вступ до українських університетів.
З огляду на безпекову ситуацію в Україні було розроблено новий Порядок прийому для здобуття вищої освіти в 2022 році, зокрема і про особливості прийому на навчання до закладів вищої освіти іноземців та осіб без громадянства, затверджений Наказом Міністерства освіти і науки України 27 квітня 2022 року № 392 (зі змінами, внесеними наказами Міністерства освіти і науки України від 02 травня 2022 року № 400, від 29 червня 2022 року №598, від 2 липня 2022 року №608).
Порядок визначає, що зарахування вступників з числа іноземців на навчання може здійснюватися:
1) тричі на рік у визначені Правилами прийому строки для здобуття ступенів молодшого бакалавра, бакалавра, магістра;
2) упродовж року для навчання в аспірантурі, ад’юнктурі, на підготовчому відділенні (факультеті).
Період набору для іноземців визначає самостійно заклад вищої освіти у правилах прийому та оприлюднює на своєму вебсайті.
Також упродовж року зараховуються на навчання іноземці та особи без громадянства для здобуття післядипломної освіти, підвищення кваліфікації та стажування, у порядку переведення і поновлення тощо.
Крім того, вперше дозволено дистанційний прийом іноземних студентів до ЗВО.
Таким чином, прийом іноземців та осіб без громадянства на навчання може проводитися очно та/або дистанційно.
Брати участь у дистанційному прийомі можуть іноземні абітурієнти, які:
- отримали запрошення на навчання, зареєстроване в Автоматизованій системі «Електронний журнал» уповноваженого МОН України державного підприємства;
- отримали комплекс послуг з інформаційної та консультаційної підтримки уповноваженого МОН України державного підприємства;
- отримали візу для в’їзду в Україну (крім громадян країн безвізового в’їзду) з метою навчання або здійснили процедуру легалізації документів про освіту в країнах їх видачі: (здійснили легалізацію в МЗС країни, яка видала документ про освіту; здійснили легалізацію в консульському відділі
дипломатичної установи України за кордоном (консульська легалізація або апостиль).
У разі виникнення в абітурієнта додаткових питань, радимо звертатися в УДЦМО (https://studyinukraine.gov.ua/) за електронною адресою:
[email protected]. Крім того, на період дії воєнного стану в Україні УДЦМО організовано гарячу лінію для іноземних студентів: +380674026361 (WhatsApp, Viber, Telegram).
Форму освітнього процесу – очну, дистанційну чи змішану – та початок навчального року заклад вищої освіти визначає самостійно. Про особливості освітнього процесу студентам повідомляють міжнародні відділи закладів вищої освіти