• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Ліваном
Опубліковано 25 серпня 2012 року о 17:15

 

Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Ліваном


 

Відносини між Україною та Ліванською Республікою у культурно-гуманітарній сфері започатковані ще за часів колишнього СРСР. У вищих освітніх закладах нашої держави отримали і продовжують отримувати освіту тисячі ліванців.

Договірно-правову базу двостороннього співробітництва в культурно-гуманітарній сфері складають міжурядові угоди про співробітництво в галузі освіти та наукових досліджень (вересень 2003 р.), у галузі культури (липень 2003 р.), у галузі туризму (липень 2003 р.), а також угоди про співпрацю між українськими та ліванськими вузами. На опрацюванні перебуває міжурядова угода про взаємне визнання документів про освіту, наукові ступені і вчені звання.

 

Культура

В Лівані функціонує громадська неурядова організація «Громада Українців Лівану», яка активно залучається до проведення культурно-гуманітарних проектів. 

Підтримуються зв’язки з талановитими співвітчизниками, які постійно проживають у Лівані, зокрема з піаністкою Тетяною Примак-Хурі та  художницею Наталкою Дзядик-Хабіб. У Лівані існують аматорські співочі та танцювальні колективи „Зірка”,«Онуки»,«Весна» та «Українського культурного центру».

Упродовж 2011–2012 рр. у Лівані неодноразово перебували українські дитячі творчі колективи, зокрема, спортивно-хореографічний ансамбль „Візінова”, ансамбль „Кияночка”, артисти українського цирку, молодша група Національного танцювального ансамблю України ім. П.Вірського.

У квітні 2012 р. Посольство взяло участь у щорічному фестивалі „Культурне різноманіття” в Католицькому університеті Св. Духа в м. Каслік (Ліван). На заході були представлені українські сувеніри, вироби народних промислів, книги, страви української кухні. У концерті взяли участь аматорські колективи „Українського культурного центру”.

8 червня 2012 р. в Бейруті відбувся українсько-польський протокольний захід з нагоди відкриття чемпіонату з футболу „Євро-2012”.

В грудні 2011 і 2012 рр. в Палаці ЮНЕСКО (Бейрут) відбулися святкові концерти з нагоди відповідно 20-ї річниці незалежності України та 20-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Ліваном за участю аматорських танцювальних колективів, українських артистів цирку, ліванського театру танцю „Аль Мажд”.

16-19 квітня 2013 р. вперше в історії двосторонніх відносин відбулися Дні культури України в Лівані. В рамках Днів культури відбулися концерти за участю артистів Національного заслуженого академічного українського народного хору України ім. Григорія Верьовки та балетної групи Національного академічного театру опери та балету України ім. Тараса Шевченка, а також демонструвалася експозиція фотокартин „Україна сьогодні”.

У жовтні 2014 року у Бейруті відбувся концерт класичної музики, влаштований Посольством в співпраці з Посольством Польщі та Вищою національною музичною консерваторією Лівану та присвячений 200-річчю від дня народження Т.Шевченка. На концерті, який відвідало близько 700 глядачів, виступила українська піаністка Т.Примак-Хурі у супроводі Національного філармонічного оркестру Лівану під диригуванням польського маестро Я.Заржицького. Основну частину концерту складали твори видатного українського композитора Б.Лятошинського, який відомий, в т.ч., як автор найбільшої кількості музичних композицій на вірші Т.Шевченка.

Центральною подією 2016 року стало проведення першого в історії двосторонніх відносин Фестивалю українського кіно в Лівані, який пройшов у трьох містах – Бейруті, Тріполі та Тірі. У програмі показу були три стрічки – «Плем'я», «Моя бабуся Фані Каплан» та «Поводир». В заході взяли участь екс-президент України В.Ющенко та режисер фільму «Поводир» О.Санін. Вперше також українські фільми в грудні 2016 року взяли участь у Міжнародному кінофестивалі короткометражного кіно в м.Набатіє.

27 листопада 2016 р. в Бейруті Митрополит Греко-Православної церкви Антиохійського Патріархату Эліас (Ауди) провів арабсmкою мовою поминальну літургію, вшанувавши пам'ять жертв Голодомору 1932-33 рр.

7 грудня 2016 р. в Бейруті в рамках Міжнародної книжкової ярмарки відбулася презентація книги Iмаддедіна Раефа "1897 - Бейрутські Оповідання Агафангела Кримского", в якому взяв участь Посол І.Осташ.

З ініціативи Посольства в рамках 23-го Фестивалю європейського кіно в Лівані в кінотеатрі "Метрополіс" (Ашрафія) 1  і 2 лютого 2017р. відбулися покази української стрічки "Моя бабуся Фані Каплан".

5 лютого 2017 р. в рамках проекту "Українські вечори в Лівані" відбувся перший концерт "Українська зима" в Театрі танцю Каракалли, на якому перед шанувальниками української музики виступив бандурист-віртуоз Ярослав Джусь.

9 березня 2017 року у Бейруті за ініціативи Посольства України в Лівані та підтримки муніципалітету Баабди (Великий Бейрут) відбулася церемонія урочистого відкриття «Українського парку» в Лівані.
На святі, приуроченому до Шевченківських днів, були присутні представники української громади, ліванських політичних, суспільних та бізнесових кіл, дипломати, ліванські випускники українських освітніх закладів. В якості почесних гостей захід відвідали Голова муніципалітету Баабди А. Хелу, народний депутат України, член групи з міжпарламентських зв’язків з Ліваном О. Барна, Керівник Клубу випускників українських вузів З. Жарамані, Голова Лівансько-української бізнес-ради С. Тауілі, письменник та перекладач І. Раеф.
В Українському парку, поруч з місцем для майбутнього пам’ятника Т. Шевченку Посол України І.Осташ та почесні гості посадили у ліванську землю два калинові кущі, що символізують Україну, «дуб Шевченка», каштан, три сосни та ліванський кедр.

22 березня 2017 р. у  Національній бібліотеці України імені В.І.Вернадського відбулася презентація перекладу "Бейрутських оповідань" Агатангела Кримського арабською мовою.  На презентацію, приурочену до 120-річчя українського видання  твору Агатагнела Кримського, із Бейруту до Києва прибув автор перекладу – ліванський письменник, журналіст і українознавець Імадеддін Раеф. Учасників презентації у режимі скайп-зв’язку з Бейрутом привітав  Посол України в Лівані І.Осташ.

5 квітня 2017 р.  за сприяння Посольства України, Українського культурного центру та української громади відбулося перше засідання літературного "Читацького клубу" за участі Марії Тимчук. Молода та талановита поетеса представила українсько-ліванській громаді свою поетичну збірку "На все є час".

8 квітня 2017 р. Посольство України та Український культурний центр провели Майстер-клас з розпису Великодніх писанок під гаслом "Намалюй власне джерело життя!" В заході взяли участь представники дипломатичного корпусу, зокрема Посол Канади, Посол Бельгії, Посол Польщі з дружиною, Заступник керівника Місії Словаччини з дружиною, німецькі і словенські дипломати, українсько-ліванська громада, діти, представники Посольства. Учасники свята ознайомилися з історією виникнення писанкарства, типологією писанок та значеннями символіки, освоїли основні навички розпису, під керівництвом майстрів розмалювали власні писанки. По завершенню майстер-класу писанками було прикрашено оливкове дерево в Українському парку, що знаходиться поруч з Посольством.

27 квітня 2017 року за ініціативи Посольства України в Лівані та підтримки Національної вищої музичної консерваторії Лівану в рамках проекту «Українські вечори в Лівані» в Бейруті відбувся концерт «Українське танго» віртуоз-оркестру «Kyiv-Tango-Project». У концерті також взяли участь відомі світові зірки танго Марія Калогера та Мішаліс Сувлеріс – учасники 9-го Бейрутського Міжнародного фестивалю танго та представники танцювального колективу «Українського культурного центру». 

З нагоди Дня пам'яті та примирення, а також 72-ої річниці перемоги над фашизмом у Другій світовій війні за ініціативи Посольства України 6 травня 2017р. в Тріполі в Культурному центрі AZM (Аль Міна) відбувся показ кінофільму українського режисера М. Іллєнка "Той, хто пройшов крізь вогонь". Перед глядачами виступив Посол України І. Осташ, який, привітавши усіх зі святом, відзначив важливий внесок українського народу в перемогу над фашизмом та нагадав про руйнівні наслідки війни для України.

За ініціативи Посольства України в Лівані та підтримки Університету Святого Духа у м.Каслік 10 травня 2017р. відбулася презентація найбільш престижного та яскравого європейського пісенного конкурсу Євробачення 2017. Спеціальними гостями заходу стали відомі українські співаки Тоня Матвієнко та Арсен Мірзоян.

20 травня 2017 року за сприяння Посольства України та Української громади в Лівані пройшло Свято вишиванки. В рамках заходу відбувся концерт, на якому свої музичні, пісенні та танцювальні таланти продемонстрували представники громади, а також в якості спеціального гостя бандуристка Анастасія Войтюк.

За ініціативи Посольства України в Лівані 27 травня 2017 року у Сайді в приміщенні Торгово-промислової палати відбувся "Український день у Сайді". У заході взяли участь Посол України І.Осташ, депутат Парламенту Лівану, голова міжпарламентської групи дружби Ліван-Україна М.Мусса, Голова Торгово-промислової палати Сайди та Південного Лівану М.Салех, Голова клубу випускників українських вищих навчальних закладів З. Жарамані, представники української громади зі своїми родинами, працівники Посольства. Учасникам заходу був представлений матеріал про економічні досягнення та туристичний потенціал України, розвиток двосторонніх торгово-економічних відносин. Були обговорені питання співпраці Посольства України з представниками української громади та досягнуто домовленостей щодо її подальшої активізації. На свято завітала спеціальний гість - відома українська бандуристка А.Войтюк.

3 червня 2017р. за сприяння Посольства України та мерії міста Жеззін пройшов Вечір української музики за участі спеціального гостя - відомої бандуристки та співачки Анастасії Войтюк. На концерті були присутні депутати парламенту та місцевої ради, представники ділових кіл, українська громади, мешканці та гості Жеззіна, Посольство України.

14 жовтня 2017 року за підтримки Посольства України та участі представників української громади в центрі Бейруту з нагоди Дня захисника Вітчизни був проведений музично-танцювальний флешмоб «Подаруємо тепло сердець нашим захисникам».

5 листопада 2017р. Посольство приєдналося до вшанування українською громадою в Українському культурному центрі українського слова в рамках відзначення Дня української писемності та мови. З нагоди свята бібліотеці центру були передані книги української письменниці Марини Гримич і книги з творами класиків української літератури та сучасних майстрів слова, зібрані зусиллями Посольства.

23-29 листопада ц.р. в Університеті святого Духа в м.Каслік було проведено фотовиставку, присвячену  85-м роковинам Голодомору в Україні.          

26 листопада ц.р.в Соборі Святого Георгія (центр Бейруту) відбулася літургія та панахида за жертвами Голодомору в Україні 1932-1933 років. Службу було проведено Митрополитом греко-православної церкви м.Бейрут Е.Ауді.

За сприяння Посольства України з 27 листопада по 15 грудня 2017 року відбувся Фестиваль української культури у Лівані під патронатом Міністерства культури Лівану. В програмі Фестивалю були концерт фортепіанної музики у виконанні Тетяни Примак-Хурі, 2-й Фестиваль українського кіно в Лівані, День України на Бейрутській арабському книжковому ярмарку, Гала-концерт з нагоди 25-ої річниці встановлення українсько-ліванських дипвідносин та 100-річчя дипломатичної служби України – за участі українських тенорів Belcanto та оркестру Ліванської консерваторії.

23 березня 2018 р. за ініціативи Посольства в Бейруті пройшов перший показ мод в Лівані та на Близькому Сході від українських дизайнерів Олени Даць, Артема Климчука та бренду «Foberini» за участі Ірини Лимаренко. Україна успішно продемонструвала свої досягнення у модельному бізнесі.

8 березня 2018р. з нагоди Шевченківських днів у Лівані відбувся концерт українського ансамблю «Чураївна» (Полтава). Захід супроводжувався декламуванням віршів Великого Кобзаря юними українцями Лівану, а також виступами місцевих творчих колективів «Весна» та «Онуки». Ліванські та українські гості також відкрили для себе українське танго «батька» української естрадної музики Б.Весоловського у виконанні полтавського гурту, українських співаків Л.Кретової, Н. Хоменко, А.Таран та О. Цимбали, а також професійної танцювальної пари з Лівану. Концерт відбувся за участі ліванських зірок - піаніста-віртуоза М. Фаделя та засновника Міжнародного Бейрутського фестивалю танго М.Ківана.

11 травня 2018р. під патронатом Посольства в Лівані відбувся концерт видатної української оперної співачки, солістки Віденської опери, народної артистки України Вікторії Лук’янець, приурочений до дня народження відомої оперної діви українського походження Лідії Липковської, яка все своє життя присвятила творчості і сцені, і була похована в Бейруті.

Великий успіх в популяризації української культури і традицій протягом 2018 року мали флешмоб «Україна Єдина» до Дня Соборності України, майстер-класи етнолога О.Косміної із зав’язування українських хусток та мусульманських хіжабів, презентація книги Посла України в Лівані І.Осташа «Бонді або повернення Б.Весоловського», Великодня літургія українською мовою за участю українських священників та церковного хору з посвяченням великодніх кошиків, урочисте відзначення Дня кримськотатарського прапору, 22-ї річниці Конституції України, відкриття у м. Дума Українського культурного дому, організація стенду "Бейрутський дворик" на книжковому ярмарку "Книжковий Арсенал" (м.Київ) та українського стенду на Міжнародному книжковому ярмарку в м.Абу-Дабі, проведення футбольного дипломатичного турніру, впорядкування могили відомої оперної співачки українського походження Л. Липковської та вшанування її пам’яті у Ліванській академії мистецтв, організація творчих вечорів українського літератора А. Любки, організація українського мистецького стенду на  бейрутському ярмарку Nations Day Festival, проведення з нагоди Великодня концерту церковного співу за участі українського хору "Sine Nomine", представлення України на  Культурному фестивалі в м.Алей.

Однією з резонансних подій у 2018 р. став організований в липні за ініціативи Посольства Український фестиваль в місті Дума, проведений з метою презентації культурного, творчого, мистецького, художнього потенціалу України на одному з найбільших щорічних етно-фестивалів Близького Сходу. Під час Фестивалю було організовано ряд заходів: виставки та майстер-класи з вишивки, петриківського розпису, малювання по морському камінню від українських майстрів; фотовиставка відомого ліванського фотографа, проф.Бассама Лахуда «Дума 1985»; Український концерт за участю української співачки Ілларії, українських пісенних виконавців, які проживають в Лівані, етно-гурту «Онуки», українських і ліванських танцювальних колективів; парад вишиванок за участю української громади, творчих та громадських кіл Лівану, українських та ліванських ЗМІ; приготування національних страв, український обід.

9 листопада 2018р.  за сприяння Посольства українська громада взяла участь у національному флешмобі з написання радіодиктанту національної єдності з нагоди Дня української писемності й мови. Захід проводився в ліванському місті Біблос (Джебейль), в якому зародилася фінікійськ писемність.

27 листопада ц.р. в Посольстві за сприяння дружини Посла України М.Гримич відбувся захід за участю дружин послів, акредитованих в Лівані. Під час заходу гостям було представлено фільм про Україну та її мальовничі місця, а також презентацію про Чорнобильську катастрофу 1986р. та її наслідки для України.

15 листопада Посольством за сприяння Університету Святого Духу в Каслику організовано Круглий стіл, присвячений пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 р.р. в Україні та Великого Голоду Гірського Лівану 1915-1918 р.р. за участю українських та ліванських дослідників Голодоморів. В рамках Круглого столу Посольством проведено акцію «Запалимо свічку пам’яті», а також  організовано фотовиставку на тему «Голодомор в Україні (1932-1933) та в Лівані (1914-1918)». Присутнім роздано інформаційні буклети до 85-ї річниці Голодомору в Україні. Спеціальними гостями заходу стали Генеральний директор Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» Міністерства культури України О.О.Стасюк та доцент кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн історичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка А.М.Козицький.

За сприяння Посольства в Міжнародному форумі, присвяченому 85-тим роковинам Голодомору 1932-1933 рр. в Україні (Київ, 22-24 листопада ц.р.), взяли участь депутат Парламенту Лівану Б.Абдалла, ліванські науковці з Університету Святого Духу в Каслику – декан факультету сільськогосподарських та харчових наук Л.Ханна-Вакім та професор цього університету, доктор наук А.Абдель Нур. Дослідники  з Лівану виступили на Симпозіумі, який проводився в рамках Міжнародного форуму. Також в урочистих заходах в Києві взяли участь Посол України в Лівані І.Осташ та Посол Лівану в Україні А.Дагер.

З 30 листопада по 9 грудня 2018р. у Лівані пройшов Третій Фестиваль Українського Кіно, організований за сприяння Посольства та підтримки Держкіно України, Ліванського культурного центру в Києві та Ліванського Університету. Ліванському глядачу були запропоновані нові українськи стрічки «Кіборги», «Брама», «Гіркі жнива», «Волкано» та «Тіні забутих предків». 1 грудня ц.р. відбулося відкриття Фестивалю з показом стрічки «Кіборги» та проведенням фотовиставки «Спогади солдата», присвяченої подіям на Сході України у зв'язку зі збройною російською агресією. У відкритті кінофестивалю взяли участь Посол України в Лівані І.Осташ, заступник Голови Держкіно України А.Голосов, сценарист фільму "Брама" П. Алексєєв, актор кінофільму «Кіборги» М.Тіхоміров, генеральний продюсер українсько-ліванської компанії «Alfa Production Studios» Д.Овечкін, автори фотовиставки «Спогади солдата» та учасники бойових дій на Сході України Ю.Ломов та Р.Боровик.

За ініціативи Посольства з 6 по 17 грудня 2018 р. в рамках 62-го Міжнародного арабського книжкового ярмарку в Бейруті наша держава на своєму стенді представила сучасні українські книжкові видання. Зазначена книжкова виставка є однією з найбільших книжкових ярмарок світу, в якій беруть участь книговидавці не лише з Лівану, але й з арабських країн та Ірану, Туреччини, Франції, англомовних країн. 8 грудня 2018р. в рамках книжкового ярмарку відбулася презентація книги О.Палія «Короткий курс історії України» арабською мовою в перекладі Імадеддіна Раефа. Представлене видання є першою публікацією історії України арабською мовою на Близькому Сході, яке розповідає про історію Українського народу від найдавніших часів, включаючи добу Київської Русі, Українського Козацтва, часів Першої та Другої Світових воєн, років Голодомору в Україні, до історії сучасної української держави, включаючи бурхливі події Революції Гідності, анексії Криму та російської агресії на Донбасі. Також під час заходу відбулася презентація першого в історії вітчизняного книговидавництва Українсько-арабського словника (упорядники Юрко Кочержинський, Алі Субх).

Посол України протягом 2018 року провів виїзні зустрічі зі співвітчизниками в містах Сайда, Тір, Набатіє, Тріполі, Захлє для обговорення існуючих проблем української громади.

У період з 8 по 23 травня 2019р. у Лівані під патронатом Міністерства культури Лівану та за сприяння Посольства України у Лівані пройшов Фестиваль української культури. Фестиваль приймали мистецькі та історичні майданчики у містах Бейрут, Біблос, Захлє, Тріполі та Сайда.

В рамках цього масштабного культурного проекту пройшли мистецька виставка сучасних українських художників «Україна від Трипілля до сьогодення» (відкриття фестивалю),  фотовиставка українського та ліванського фотографів О.Клименка та Б.Лахуда «Український Донбас», інаугурація Українського скверу зі скульптурою українського скульптора М.Горлового «Материнство» та пам’ятним знаком українському мандрівникові та письменнику В.Григоровичу-Барському, парад українських вишиванок, концерти відомих українських гуртів «Шпилясті Кобзарі», «Козацька Хорея», «Онуки», виставка-ярмарок творів народного мистецтва та презентація української кухні.  Кульмінацією та перлиною свята української культури став концерт відомої української співачки, переможниці пісенного конкурсу «Євробачення» Джамали у Казіно дю Лібан. 

 

Релігія

16 квітня 2017 р. за ініціативою Посольства України в головній церкві Монастиря Ель Нуріє для української громади відбулася Великодня літургія з посвяченням великодніх кошиків.

8 квітня 2017 р. в головній церкві Монастиря Ель Нуріє для української громади відбулася Великодня літургія українською мовою за участі українських священників та церковного хору з посвяченням великодніх кошиків. Після завершення служби українсько-ліванська громада, священослужителі двох країн та представники Посольства України провели спільний великодній сніданок.

28 квітня 2019 р. за ініціативою Посольства України у православній церкві Успіння Святої Богородиці, яка була розписана українськими іконописцями, Монастиря ліванського містечка Кафтун для українців Лівану відбулася Великодня літургія з посвяченням великодніх кошиків.

У квітні 2018 р. за ініціативи Посольства України та з благословення Його Високопреосвященства Еліяса Ауді, Митрополита греко-православної церкви м.Бейрут у православній церкві Святого Георгія з нагоди Світлого свята Великодня відбувся українсько-ліванський концерт церковного співу.

У вересні 2018 р. за сприяння Посольства України делегація 8 священиків з м.Думи (церковний хор Св.Антонія) здійснила візит в Україну. Метою візиту делегації стала спільна участь ліванських та українських священиків в божественних літургіях, відвідання українських храмів та монастирів, зміцнення міжцерковного діалогу та духовне зближення українського і ліванського народів.

У вересні 2018 року Посол України в Лівані І.Осташ разом з групою українських православних Лівану відвідав святкову літургію в Патріаршому монастирі Божої Матері Баламанду і зустрівся з Блаженнішим Патріархом Антіохійським і всього Сходу Іоаном Х.

У жовтні 2018 р. Посол України та українська громада відвідали в церкві Святого Якова (м. Кфар Хазір) Божествену літургію з нагоди Дня Святого Якова та зустрілися з Митрополитом Тріполі та Кури Антіохійської православної церкви Єфремом.

23 грудня 2018р. за сприяння Посольства та Української громади у церкві Святої Марії в ліванському місті Магдуші пройшов Різдвяний український фестиваль. У програмі заходу відбулися пісенно-танцювальні виступи українських творчих колективів, ярмарок виробів українських народних ремесел та презентація української різдвяної кухні.

7 січня 2019 р. Посольство України та громада українців Лівану взяли участь  у святковій різдвяній літургії у Біблосі у греко-католицькій церкві Святої Ріти, розписаній українськими іконописцями.

19 січня 2019р. Посольство України в Лівані разом з українсько-ліванською громадою відсвяткувли Водохреща з благословення отця Жозефа, настоятеля  православного храму Святого Миколая у місті Сайда.

17  лютого 2019 р. у греко-католицькій церкві Святого Георгія у місті Міє-у-Міє (поблизу Сайди) для українців Лівану відбулася Божествена літургія українською мовою з нагоди великого християнського свята Стрітення Господнього.

2018 та 2019 роках Посольством у співпраці з Громадою українців Лівану були організовані вечері Іфтар під час Священого для мусульман місяця Рамадан.

 

 

Освіта

В Україні з часів існування СРСР пройшли навчання тисячі ліванських громадян (80% ліванських випускників радянських ВНЗ є випускниками України). Кожного року ПУ в Лівані видає 600-700 студентських віз. Станом на 2019 рік в Україні навчаються близько 1100 студентів. Основні спеціальності – медичні, інженерні, технічні.

У 2012 р. створено Клуб випускників навчальних закладів України, який очолює З.Жарамані. 3-4 липня 2019 року в Києві за сприяння Посольства України пройде Перший форум ліванських випускників освітніх закладів України.

 14 - 15 березня 2018р. в Тріполі відбулася третя Ліванська студентська орієнтаційна ярмарка. Вперше на цьому заході за сприяння Посольства України взяла участь українська делегація. На українському стенді нашу державу представляли Посол України І.Осташ, Директор Українського центру міжнародної освіти О. Шаповалова, Ректор Київського інституту бізнесу і технологій О.Яковлева, Проректор Полтавського національного технічного університету С.Савіцька, Проректор Харківського національного університету радіоелектроніки М.Омаров. Презентація українських вищих навчальних закладів викликала великий інтерес серед майбутніх ліванських студентів та ліванських компаній, які займаються організацією навчанням за кордоном.

16 листопада 2018р. Посол України І.Осташ взяв участь у профорієнтаційному форумі, який пройшов у коледжі Святого Жозефа в Антурі. Під час презентації учні закладу отримали всебічну інформацію про Україну та її освітній потенціал.

11 квітня в м.Каслік в Університеті Святого Духа (один з найбільших ліванських університетів) відбулася традиційна щорічна ліванська студентська орієнтаційна ярмарка "Освіта за кордоном". Вперше в цьому заході взяло участь Посольство України в Лівані. Окрім друкованих матеріалів з інформацією про навчання в Україні, для відвідувачів пропонувася огляд відеофільмів про провідні українські університети. Окремим пунктом програми ярмарки стала презентація освіти в Україні, яку провели Посол України І.Осташ та представник Посольства Т.Рахнянська. Інформація про українські вищі навчальні заклади викликала великий інтерес серед ліванських студентів, які прагнуть продовжити своє начання та вдосконалити знання за кордоном.

МОН України виділило у 2019-2020 академічному році п’ять державних стипендій для навчання ліванських студентів у закладах вищої освіти України.

 

Молодь і спорт 

Влітку 2010-2013 рр. групи ліванських дітей перебували на відпочинку в Міжнародному дитячому центрі „Артек” у Криму. Діти взяли участь у 9-му, 10-му, 11-му та 12-му Міжнародних дитячих фестивалях „Змінимо світ на краще!” й першій-третій сесії Генеральної Асамблеї Всесвітньої дитячої ліги націй, організованих Всеукраїнським благодійним фондом Надії та Добра й Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту.

14 вересня 2014 р. у ліванському місті Батрун відбулися міжнародні змагання з триатлону за участю представників десяти країн світу, у тому числі з України. Наші спортсмени присвятили свою участь захисникам Батьківщини від зовнішнього агресора. 

13 листопада 2016 року за сприяння Посольства України вперше у Міжнародному бейрутському марафоні взяли учсть українські паралімпійці В.Олексюк та А.Варфоломєєв, які у підсумку зайняли перше та друге місця.

У вересні 2017 року український баскетбольний клуб "Черкаські мавпи" взяв участь у Міжнародному баскетбольному турнірі імені Хоссама Харірі, в якому посів друге місце.

17 вересня 2017 року під патронатом Прем'єр-міністра Лівану С.Харірі відбулася фінальна частина Першого чемпіонату Лівану з армрестлінгу за участі спеціального гостя - чемпіона світу з армрестлінгу, видатного українського спортсмена - рукоборця Андрія Пушкара.

Під патронатом Посольства та Ліванської федерації з армрестлінгу 9 вересня 2018 року в Бейруті пройшла фінальна частина чемпіонату Лівану з армрестлінгу. В змаганнях взяли участь відомі українські рукоборці – чемпіони світу А.Пушкар, І.Мазуренко, О.Семеренко, В.Стецюк.

11 листопада 2018 р. у столиці Лівану пройшов традиційний щорічний Бейрутський марафон.  За ініціативою Посольства України в Лівані  у змаганнях взяла участь команда українських параатлетів з числа військовослужбовців, учасників антитерористичної операції на Сході України у складі Костянтина Вінніченка, Юрія Писарчука, Руслана Черніцького та Вадима Свириденка. Разом з нашими військовими у забігу взяли участь Посол України в Лівані І.Осташ та представники української громади. Виступ нашої команди був успішний - Вадим Свириденко виборов бронзову нагороду. 

У квітні 2019 року в Бейруті пройшов міжнародний шаховий турнір, в якому взяла участь команда українських майстрів. Переможцем серед чоловіків став представник України - Віталій Бернадський з Чернівців.

В липні 2017 та 2018 рр. за сприяння Посольства України в Лівані у тісній взаємодії з українською громадою було організовано відпочинок українських дітей Лівану в таборі «Артек-Буковель».

 

 

Туризм

Проводиться робота з активізації туристичних обмінів між Україною та Ліваном, зокрема шляхом поширення інформації про Україну як привабливого й доступного туристичного партнера. Ліванським діловим колам надається інформація про інвестиційні можливості туристичної інфраструктури та готельної індустрії України.

В грудні 2016 року в Лівані відбувся круглий стіл «Українсько-ліванська співпраця у розвитку туризму», в якому взяли участь близько 40 українських та ліванських туристичних операторів, керівництво Асоціації туристичних компаній Лівану, офіційні особи двох країн, а також члени «Лівансько-української ділової ради». Українську делегацію очолювала голова підкомітету з питань розвитку туризму, курортів та рекреаційної діяльності Верховної ради України А.А.Романова. Були проведені ділові зустрічі з представниками місцевих держадміністрацій та ділових кіл.

 

Благочинність

Українська громада Лівану та Посольство України в Лівані проводить збір коштів та речей для бійців АТО та їхніх родин на постійній основі. Зібрані кошти витрачаються на закупівлю ліків, медичного обладнання, лікування поранених бійців. Посольство України також регулярно отримує від українців Лівану теплі речі, ліки, продукти для українських бійців, які передаються на передову або військові госпіталі.

У вересні 2014 р. співробітники Посольств України в Сирії та Лівані на власні кошти придбали куфії для українських бійців АТО.

У грудні 2016 р. Посольство України передало речі та ліки, а також майже тисячу доларів для родин героїв  АТО, зібрані українцями Лівану  під час Свята Миколая.

Збір коштів для бійців АТО було проведено 8 квітня 2017 р. у Посольстві під час Майстер-класу з розпису Великодніх писанок під гаслом " Намалюй власне джерело життя!".

5 листопада 2017 року у приміщенні 65-ого мобільного військового шпиталю у м. Часів Яр Посол України в Лівані І.Осташ передав медикам АТО бездротовий мобільний прилад ультразвукової діагностики, який українська громада в Лівані та Посольство України в Лівані придбали для діагностування поранених бійців безпосередньо на передовій. Військовий хірург підполковник В. Яцун подякував Послу та українцям у Лівані за цей дуже необхідний для швидкого реагування апарат, який є новітньою розробкою для військової медицини.

В вересні-жовтні 2017р. українська громада Лівану та працівники Посольства України зібрали та передали на лікування тяжкопораненого українського військового 1200 дол.США

16 листопада  2017р. Посол України в Лівані під час відвідання Київського військового госпіталя разом з групою ліванських журналістів передав воїнам та медикам зібрану українською громадою Лівану гуманітарну допомогу- теплі речі, ліки, харчі.

Посол України у Лівані також відвідав військовий госпіталь в Ірпені та передав кошти для реабілітації пораненому військовому кухарю Олі Тарасевич, яка втратила ногу після ворожого обстрілу.

Збір коштів на закупівлю ліків, медичного обладнання, лікування поранених бійців проводився під час проведення Українського фестивалю в Думі (27-29 липня 2018р.).

В рамках фотовиставки «Переможці» (25 червня 2018р.), організованої за ініціативи Посольства та за підтримки телеканалу «1+1» та журналу «Viva!», Посол України І.Осташ вручив учасникам проекту (В.Мазніченку, Д.Блохіну, С.Храпку) сертифікати від ліванських медичних закладів на проходження в Лівані курсу лікування та реабілітації, а під час самої події були зібрані кошти на протезування поранених українських бійців. Під час презентації цього проекту відбувся показ документальної стрічки А.Курова «Процес: російська держава проти Олега Сенцова». Показ фільму супроводжувався благодійним збором коштів, переданих Посольством України на підтримку сім’ї О.Сенцова.

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux