• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Науково-технічне співробітництво між Україною та Ліваном
Опубліковано 25 серпня 2012 року о 17:13

 

Стан науково-технічного співробітництва з Ліванською Республікою 

Одним з основних напрямів двостороннього науково-технічного співробітництва є налагодження зв’язків та розвиток співпраці між університетами України та Лівану.

13–14 листопада 2009 року за сприяння Посольства українські науковці взяли участь у роботі конференції «Молодь і демократичні зміни — Рух «Бейрутська весна — 2005», яка була проведена у ліванській столиці.

25–27 жовтня 2010 року на запрошення президента Американського університету науки і технологій (м.Бейрут) Ліван відвідав ректор Національного університету «Львівська політехніка» (м. Львів) професор Ю.Бобало. У ході перебування було підписано Угоду про співпрацю між двома університетами й домовлено про обмін студентами, науковцями та спортивними колективами. 

В рамках перебування делегації Запорізького національного технічного університету в Лівані, 11 квітня 2011 року була проведена її зустріч з керівництвом університету Баламанд та підписана Угода про співробітництво між двома навчальними закладами.

20-22 червня 2011 року представники України взяли участь у міжнародній науковій конференції «Революційні зміни в країнах Близького Сходу, Північної Африки та Східної Європи (1980–2011)», яка проводилася в Бейруті німецькою «Friedrich Ebert Foundation».

18 листопада 2011 року в Лівані була проведена міжнародна конференція, присвячена видатному українському сходознавцю, історику, письменнику, публіцисту й перекладачу Агатангелу Кримському. Захід, приурочений до 140-ї річниці з дня народження вченого та 115-ї річниці з часу його приїзду до Лівану, був організований Посольством України разом з Американським університетом науки і технологій в Бейруті та Інститутом сходознавства ім. Кримського Національної Академії наук України. В ході конференції з доповідями виступили провідні українські науковці професори Юрій Кочубей та Валерій Рибалкін.

 

19 жовтня 2015 р. була підписана Угода про співпрацю між Національним лінгвістичним університетом та Арабським університетом Бейруту щодо підготовки арабістів з України в Бейруті, обмін фахівцями та спільні наукові дослідження у сфері арабістики. 

Наприкінці 2016 року Ліван відвідала делегація Національного медичного університету ім. О.Богомольця, а в січні 2017 року - делегація Українського Католицького університету, яка взяла участь в українсько-ліванському симпозіумі "Світова історія через призму Лівану", організованому Університетом Нотр-Дам в Луайзе. У його рамках відбулося підписання угоди про співпрацю між цими двома університетами. 

28 лютого 2018 року в Університеті Нотр Дам (Луайзе) відбувся круглий стіл, присвячений проблемі  прав кримських татар в Криму на тему: „Human Rights, Late Modernity and Post-Truth Attitudes: Epistemological Reflections on Crimea and Crimean Tatars. . . Four years On (February 2014 – February 2018)”. Організатором заходу стало Посольство України в Лівані за сприяння Університету Нотр Дам, Луайзе. Спеціальними доповідачами на заході стали народний депутат України, визнаний лідер кримських татар М.Джемілєв та заступник Голови Меджлісу кримсько-татарського народу І.Умеров, які розповіли про історію кримсько-татарського народу та про окупацію Кримського півострова. Також на круглому столі з доповідями виступили професор М.Маринович, віце-ректор Українського католицького університету (Львів), асоційований професор Є.Сенсеніг (Faculty of Law & Political Science, Notre Dame University, Louaize), турецький дослідник Ф.Шахін (Middle East Technical University, Graduate School of Social Science, Turkey). 

11 березня 2019 р. під патронатом Посольства України в Ліванській Республіці відбулося урочисте вручення Ліванському університету українських книг з фондів Державної науково-педагогічної бібліотека України імені В.О.Сухомлинського. Українська література, яка поповнила бібліотечні ресурси Ліванського університету, стане науково-культурним надбанням навчального закладу, який сприятиме поширенню інформації про Україну в ліванській науковій спільноті, зміцненню її позитивного іміджу в Лівані та поглибленню наукових і культурних зв’язків між нашими країнами.

2019 року була підписана угода про співпрацю між Університетом Святого Духа в Касліку та Національним університетом біоресурсів та природокористування. Домовленість про налагодження співпраці була досягнута під час візиту декана факультету сільськогосподарських та харчових наук Л. Ханни-Вакім до Києва в листопаді 2018 року і зустрічі з Ректором НУБІМ С.Ніколаєнком.

Наразі опрацьовується питання щодо підписаня угод про співпрацю між Національним університетом ім. Тараса Шевченко та Ліванським університетом, а також між Національною академією мистецтв України та Ліванською академією мистецтв.

Серед наукових кіл і громадськості Лівану проводиться робота, спрямована на пропагування досягнень різних галузей української науки та новітніх технологій.

 

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux