Посольство України в Ліванській Республіці

, Київ 08:35

Науково-технічне співробітництво між Україною та Ліваном

 

Стан науково-технічного співробітництва з Ліванською Республікою

Одним з основних напрямів двостороннього науково-технічного співробітництва є налагодження зв’язків між університетами України та Лівану.

Досить динамічно розвивається співпраця з кількома ліванськими вищими навчальними закладами в рамках організації мовного стажування українських студентів та вивчення арабської мови. Українська молодь із задоволенням опановує арабську мову та вивчає ліванську культуру.

13–14 листопада 2009 року за сприяння Посольства українські науковці взяли участь у роботі конференції «Молодь і демократичні зміни — Рух «Бейрутська весна — 2005», яка була проведена у ліванській столиці.

25–27 жовтня 2010 року на запрошення президента Американського університету науки і технологій (м.Бейрут) Ліван відвідав ректор Національного університету «Львівська політехніка» (м. Львів) професор Ю.Бобало. У ході перебування було підписано Угоду про співпрацю між двома університетами й домовлено про обмін студентами, науковцями та спортивними колективами.

В рамках перебування делегації Запорізького національного технічного університету в Лівані, 11 квітня 2011 року була проведена її зустріч з керівництвом університету Баламанд та підписана Угода про співробітництво між двома навчальними закладами.

20-22 червня 2011 року представники України взяли участь у міжнародній конференції «Революційні зміни в країнах Близького Сходу, Північної Африки та Східної Європи (1980–2011)», яка проводилася в Бейруті німецькою «Friedrich Ebert Foundation».

18 листопада 2011 року в Лівані була проведена міжнародна конференція, присвячена видатному українському сходознавцю, історику, письменнику, публіцисту й перекладачу Агатангелу Кримському. Захід, приурочений до 140-ї річниці з дня народження вченого та 115-ї річниці з часу його приїзду до Лівану, був організований Посольством України разом з Американським університетом науки і технологій в Бейруті та Інститутом сходознавства ім. Кримського Національної Академії наук України. В ході конференції з доповідями виступили провідні українські науковці професори Юрій Кочубей та Валерій Рибалкін.

19 жовтня 2015 р. була підписана Угода про співпрацю між Національним лінгвістичним університетом та Арабським університетом Бейруту щодо підготовки арабістів з України в Бейруті, обмін фахівцями та спільні наукові дослідження у сфері арабістики.

Наприкінці 2016 року Ліван відвідала делегація Національного медичного університету ім. О.Богомольця, а в січні 2017 року - делегація Українського Католицького університету, яка взяла участь в українсько-ліванському симпозіумі "Світова історія через призму Лівану", організованому Університетом Нотр-Дам в Луайзе. У його рамках відбулося підписання угоди про співпрацю між цими двома університетами.

Наразі опрацбовується питання щодо підписаня угоди про співпрацю між Національним університетом ім. Тараса Шевченко та ліванським університетом.

Серед наукових кіл і громадськості Лівану проводиться робота, спрямована на пропагування досягнень різних галузей української науки та новітніх технологій.