Посольство України в Ліванській Республіці

, Київ 13:27

28 лютого за сприяння Посольства України в Лівані відбувся круглий стіл, присвячений проблемі прав кримських татар в Криму

28 лютого, 20:20

28 лютого 2018 року в Університеті Нотр Дам (Луайзе) відбувся круглий стіл, присвячений проблемі  прав кримських татар в Криму на тему: „Human Rights, Late Modernity and Post-Truth Attitudes: Epistemological Reflections on Crimea and Crimean Tatars. . . Four years On (February 2014 – February 2018)”. Організатором заходу стало Посольство України в Лівані за сприяння Університету Нотр Дам, Луайзе. До участі в круглому столі долучилися відомі політичні діячі України, провідні науковці та експерти України, Лівану й Туреччини, представники дипломатичного корпусу України, Лівану, Туреччини, Європейського Союзу, Польщі, ліванські ЗМІ, українська громада Лівану. Зокрема, відкриття заходу почалося зі вступних промов асоційованого професора Ю. Рахме (Notre Dame University and World Historian), Посла України в Лівані І.Осташа, Посла Туреччини в Лівані Ч. Ерчіє, які згадали події лютого 2014р. та проаналізували наслідки анексії Криму. Спеціальними доповідачами на заході стали народний депутат України, визнаний лідер кримських татар М.Джемілєв та заступник Голови Меджлісу кримсько-татарського народу І.Умеров, які розповіли про історію кримсько-татарського народу та про окупацію Кримського півострова. Також на круглому столі з доповідями виступили професор М.Маринович, віце-ректор Українського католицького університету (Львів), асоційований професор Є.Сенсеніг (Faculty of Law & Political Science, Notre Dame University, Louaize), турецький дослідник Ф.Шахін (Middle East Technical University, Graduate School of Social Science, Turkey). Гостями заходу стали тимчасовий повірений у справах Польщі в Лівані А.Радзівон, представник Делегації Європейського Союзу в Лівані Ф. Вальде, перший Посол Лівану в Україні Ю.Садака, Посол Абір Тага-Ауді (МЗС Лівану) та ін.

Учасники круглого столу мали змогу подивитися документальний фільм «Крим.Спротив», ознайомитися з кримською мистецькою виставкою поліхромного розпису керамічних виробів Р.Скибіна та Г.Браіловського, а також насолодитися українськими й кримсько-татарськими піснями у виконанні заслуженої артистки України, заслуженої артистки Автономної Республіки Крим Ленари Османової.

У продовження цієї події з метою привернення уваги до проблеми де-окупації Кримського півострова та вирішення питань, пов’язаних з системними порушеннями окупаційною владою прав людини в Криму, 1 березня в Посольстві України в Лівані відбудеться Кримський Вечір за участю М.Джемілєва та І.Умерова. У програмі Вечора – виступ української співачки кримсько-татарського походження Л.Османової, кримська мистецька виставка поліхромного розпису керамічних виробів Р.Скибіна та Г.Браіловського, показ фільму про сучасну історію Криму.