Посольство України в Ліванській Республіці

, Київ 15:28

Часті запитання / FAQ

 

Посольство не відповідає в телефонному режимі на питання, відповіді на які вже містяться в цьому розділі. Тому рекомендуємо УВАЖНО читати зазначену нижче інформацію, консульсько-правові консультації надаються під час консульського прийому згідно з визначеним графіком 

У телефонному режимі здійснюються В И К Л Ю Ч Н О:

- запис на оформлення паспортних документів,

- прийом звернень громадян України, які перебувають на території Сирії,

- прийом звернень громадян, які потрапили у скрутне становище.

У РАЗІ ВІДСУТНОСТІ ВІДПОВІДІ У ЦЬОМУ РОЗДІЛІ НА ВАШЕ ПИТАННЯ, ПРОСИМО ВІДВІДАТИ КОНСУЛЬСЬКИЙ ПРИЙОМ ЗГІДНО З ВИЗНАЧЕНИМ ГРАФІКОМ ДЛЯ ОТРИМАННЯ КОНСУЛЬСЬКО-ПРАВОВОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ

 Звернення громадян також приймаються на електронну адресу emb_lb@mfa.gov.ua

 


ГОДИНИ РОБОТИ КОНСУЛЬСЬКОГО ПІДРОЗДІЛУ ПОСОЛЬСТВА


ПРИЙОМ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

понеділок: з 08.00 год. до 11.00 год. (консульські дії з усіх питань*);

вівторок: з 08.00 год. до 11.00 год. (з паспортних питань*);

середа: з 08.00 год. до 11.00 год. (консульські дії з усіх питань*);

четвер: з 14.00 год. до 16.00 год. (прийом громадян певних категорій – інвалідів, вагітних, тяжкохворих; надання консульсько-правових консультацій зі складних юридичних питань; з питань імміграції та оформлення постійного місця проживання за кордоном);

п’ятниця: з 08.00 год. до 11.00 год. (з паспортних питань*).

* прийом з паспортних питань здійснюється ВИКЛЮЧНО за попереднім записом - понеділок, вівторок, середа, п’ятниця з 14.00 год. до 16.00 год. (05-921-972, 05-921-975).

ПРИЙОМ ІНОЗЕМНИХ ГРОМАДЯН ТА ОСІБ БЕЗ ГРОМАДЯНСТВА

понеділок: з 08.00 год. до 11.00 год.;

середа: з 08.00 год. до 11.00 год.;

п’ятниця: з 08.00 год. до 11.00 год.

 

ВИДАЧА ОФОРМЛЕНИХ ДОКУМЕНТІВ ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ В И К Л Ю Ч Н О:

Понеділок, вівторок, середа, п’ятниця з 11.00 год. до 12.00 год. 

 

 

 ПАСПОРТНІ ПИТАННЯ

Чи можна в Посольстві України в Ліванській Республіці оформити «біометричний» паспорт (з безконтактним електронним носієм)?

Так. З 02 червня 2015 року Посольство України в Ліванській Республіці перейшло на оформлення паспортів громадянина України для виїзду за кордон нового зразка, які містять безконтактний електронний носій (біометричні паспорти).

Які документи потрібно для оформлення закордонного паспорта?

Які документи потрібно для оформлення посвідчення особи на повернення в Україну?

До мого закордонного паспорта внесена інформація про дитину. Чи потрібно моїй дитині оформлювати новий закордонний паспорт?

Якщо Вашій дитині ще не виповнилось 5 років і інформація про неї внесена до Вашого закордонного паспорта, то дитина може їздити по Вашому закордонному паспорту по досягненню нею 5-річного віку. Після досягнення дитиною 5-річного віку вона не зможе їздити по Вашому закордонному паспорту. Вашій дитині буде необхідно оформлювати новий закордонний паспорт (перелік документів для оформлення закордонного паспорта). 

Якщо Вашій дитині більше 5 років і інформація про неї внесена до Вашого закордонного паспорта, а також вклеєне фото дитини, то дитина може їздити по Вашому закордонному паспорту по досягненню нею 18-річного віку.

Якщо Вашій дитині більше 5 років і інформація про неї внесена до Вашого закордонного паспорта, а її фото не вклеєно, то дитина не може їздити по Вашому паспорту. Вашій дитині необхідно оформлювати новий закордонний паспорт (перелік документів для оформлення закордонного паспорта).

УВАГА!

Якщо у Вас з дитиною термінова поїздка в Україну, то Посольство від 1 до 5 робочих днів може Вашій дитині оформити посвідчення особи на повернення в Україну (перелік документів). Цей документ діє 30 днів, і дає право Вашій дитині тільки в'їхати в Україну. Відтак в Україні Вам необхідно буде офорлювати дитині закордонний паспорт.

Який термін оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон в Посольстві України?

Паспорт без урахування строків доставки оформлюється Посольством у строк до трьох місяців з дня подання заяви-анкети та сплати консульського збору.

Скільки коштує оформлення закордонного паспорта?

Оформлення закордонного паспорта особам до 16 років - 25 дол.США.

Оформлення закордонного паспорта вперше особам від 16 років - 115 дол.США.

Обмін закордонного паспорта - 135 дол.США.

Оформлення паспорта замість утраченого, зіпсованого, викраденого - 185 дол.США.

На який термін оформлюється закордонний паспорт?

Особам до 16 років паспорт оформлюється на 4 роки.

Особам від 16 років паспорт оформлюється на 10 років.

Чи можна в Посольстві вчинити будь-які дії з внутрішнім паспортом громадянина України (оформити внутрішній паспорт громадянина України, вклеїти фото до внутрішнього паспорта громадянина України по досягненню 25-ти та 45-ти річного віку, оформити паспорт громадянина України у формі ID-картки)?

НІ. Питання оформлення внутрішнього паспорта громадянина України відносяться до компетенції Державної міграційної служби України (0038 044 237 50 70). Детальніше дивись тут.

Скільки в Україні триває обмін (оформлення нового) закордонного біометричного паспорта?

Зазначене питання відноситься до компетенції Державної міграційної служби України (0038 044 237 50 70). Детальніше дивись тут.

Які документи потрібно для оформлення в Україні паспорта громадянина України (т.зв. внутрішнього паспорта) та/або паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Питання оформлення в Україні паспортних документів громадянина України належить до компетенції Державної міграційної служби України.

(0038 044 237 50 70).

Детальніше дивись тут.

Чи вилучається старий закордонний паспорт на час оформлення нового?

На час виготовлення нового паспорта попередній паспорт не вилучається.

При отриманні нового паспорта попередній паспорт вилучається, анулюється та знищується у встановленому законом порядку.

За заявою особи її анульований паспорт для виїзду за кордон може не вилучатися, якщо в ньому проставлені одна чи декілька дійсних віз.

СПИСОК ГОТОВИХ ДО ВИДАЧІ ПАСПОРТІВ

ВІЗОВІ ПИТАННЯ

Список документів на візу

Чи потрібна громадянам України віза для відвідання Лівану? Якщо так, то де і яким чином ї отримати?

Між Україною та Ліваном діє візовий режим поїздок. У залежності від типу візи оформлення здійснюється посольством Лівану в Україні, Головним управлінням загальної безпеки Лівану, в пункту пропуску через державний кордон Лівану:

-   транзитна віза (аналог української візи типу «В»)

оформлюється в пункті пропуску через державний кордон по прибуттю – на 24 або 48 годин. Мито за оформлення візи з громадян України не стягується;

-   короткострокова віза (аналог української візи «С»)

одноразова – оформлюється в пункті пропуску через державний кордон по прибуттю – на 1 місяць, у вигляді відмітки про перетин кордону та напису «one month», як правило, для туристичної або приватної поїздки. Реальний термін перебування має не перевищувати 2 місяці. Мито за видачу візи з громадян України не стягується.

одно-, дво- або багаторазова – оформлюється  в посольстві Ліванської Республіки в Україні – на 3 або 6 місяців. Консульский збір стягується відповідно до встановлених тарифів;

-   віза з метою працевлаштування (аналог української візи типу «Д»)

оформлюється в пункті пропуску через державний кордон по прибуттю, але за попереднім рішенням Головного управління загальної безпеки Лівану. 

 

При в’їзді до Лівану в пункті пропуску заповнюється відповідна картка (англійською або французькою мовою), в якій серед іншого необхідно вказати адресу перебування в Лівані та контактні дані запрошуючої сторони (якщо туристична поїздка – назву та адресу готелю, в якому заброньований номер).

При короткостроковій поїздці необхідно мати при собі зворотній квиток та кошти, що покриватимуть перебування в Лівані (вартість номеру у стандартному готелі становить 80-100 доларів США на добу). 

Зверніть увагу, що за встановленими правилами та практикою особи, які раніше працювали в Лівані за контрактами масажистів, манекенниць або артистів, можуть в’їхати до країни лише за візою такого ж типу. Строк дії цього обмеження не встановлений. Виключення робиться лише для осіб, які уклали шлюб з громадянами Лівану та на клопотання останніх отримали завчасно відповідний дозвіл в Головному управлінні загальної безпеки Лівану. 

Більш детальну інформацію можливо отримати на веб-сторінці Головного управління загальної безпеки Лівану за посиланням http://www.general-security.gov.lb/Entry_visa.aspx


Моя мати, брат, сестра хоче приїхати до мене в гості в Ліван. Чи потрібно їм брати із собою якісь додаткові документи?

Рекомендуємо Вашим рідним брати із собою оригінал свідоцтва про народження. Цей документ буде необхідний у разі бажання Вашими близькими продовжити термін перебування у Лівані.

Я проживаю в Лівані та хочу зробити запрошення нашому другу родини. Він має бажання поїхати з нами у гості до України. Чи можу я це зробити, приїхавши з ним до Посольства?


Так.

Для оформлення запрошення до Посольства необхідно подати:

- оригінал + копія закордонного паспорта запрошуючої особи;

- оригінал + копія закордонного паспорта запрошеної особи;

Також необхідно знати ПОВНУ адресу проживання запрошеної особи в Лівані.

Увага!

Подача документів на оформлення запрошення здійснюється в понеділок або середу з 09.00 до 10.00.

Згідно з тарифами консульського збору вартість запрошення коштує 45 дол.США.

Запрошення оформлюється у день подачі документів та сплати консульського збору. 

НОТАРІАЛЬНІ ДІЇ

Чи потрібен дозвіл батька на виїзд дитини (особи до 16 років), якщо дитина перетинає державний кордон тільки у супроводі матері?

Дозвіл батька на виїзд дитини не потрібен якщо він є іноземцем, про що свідчить відповідний запис у свідоцтві про народження дитини: «батько – громадянин Лівану, мати – громадянка України».

Однак, у свідоцтвах про народження ліванського зразка, відомості про громадянство батьків відсутнє. У зв’язку з цим, рекомендуємо телефонувати до Державної прикордонної служби України 0038-044-527-63-63 (офіційний сайт http://dpsu.gov.ua/ua/).

При розмові з працівником Державної прикордонної служби України необхідно вказати, що відомості про громадянство батьків дитини у її свідоцтві про народження відсутні.

У разі підтвердження працівником Державної прикордонної служби України про необхідність оформлення такого дозволу, батько дитини подає до Посольства:

- паспорт + копія;

- копія закордонного паспорта матері дитини;

- копія свідоцтва про народження дитини.

Увага!

Подача документів на оформлення заяви здійснюється в понеділок або середу з 09.00 до 10.00.

Згідно з тарифами консульського збору вартість заяви коштує 45 дол.США.

Заява оформлюється у день подачі документів та сплати консульського збору.

 Чи потрібен дозвіл батька на оформлення дитині закордонного паспорта в Україні?

Дозвіл батька на оформлення дитині закордонного паспорта  в Україні не потрібен якщо він є іноземцем, про що свідчить відповідний запис у свідоцтві про народження дитини: «батько – громадянин Лівану, мати – громадянка України».

Однак, у свідоцтвах про народження ліванського зразка, відомості про громадянство батьків відсутнє. У зв’язку з цим, рекомендуємо телефонувати до Державної міграційної служби України 0038-044-278-50-30 (офіційний сайт http://dmsu.gov.ua/).

При розмові з працівником Державної міграційної служби України необхідно вказати, що відомості про громадянство батьків дитини у її свідоцтві про народження відсутні.

У разі підтвердження працівником Державної міграційної служби України про необхідність оформлення такого дозволу, батько дитини подає до Посольства:

- паспорт + копія;

- копія закордонного паспорта матері дитини;

- копія свідоцтва про народження дитини.

Увага!

Подача документів на оформлення заяви здійснюється в понеділок або середу з 09.00 до 10.00.

Згідно з тарифами консульського збору вартість заяви коштує 45 дол.США.

Заява оформлюється у день подачі документів та сплати консульського збору.

 Які документи потрібні для оформлення у Посольстві довіреності про надання повноважень представникові для застосування в Україні?

- оригінал та копія дійсного паспорту громадянина України для виїзду за кордон;

- копію реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційний код);

- копію паспорта громадянина України або особи, якій Ви плануєте надати повноваження за довіреністю (всіх сторінок зі штампами та відмітками відмітками);

- копію реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційний код) особи, якій надаються повноваження за довіреністю.

Увага!

Подача документів на оформлення довіреності здійснюється в понеділок або середу з 09.00 до 10.00.

Згідно з тарифами консульського збору вартість довіреності коштує 105 дол.США.

Які документи потрібні для оформлення у Посольстві заяви про шлюбну правоспроможність (про те, що громадянка України у шлюбі не перебуває)?

- оригінал та копія паспорта громадянина України для виїзду за кордон (першої сторінки та сторінки з відміткою про в'їзд до Лівану);

- копія чинного ліванського документа майбутнього чоловіка.

Увага!

Подача документів на оформлення заяви здійснюється в понеділок або середу з 09.00 до 10.00.

Згідно з тарифами консульського збору вартість заяви коштує 45 дол.США.

Заява оформлюється у день подачі документів та сплати консульського збору.

Які документи потрібні для оформлення дозволу на реєстрацію (прописку) або зняття з реєстрації (виписки) в Україні членів сім'ї?

- оригінал + копія закордонного паспорта особи, яка надає такий дозвіл (громадяни Лівану можуть також подавати оригінал + копію гавійї)

- копія паспортного документа особи, якій надається такий дозвіл

У разі надання згоди на реєстрацію / зняття з реєстрації дитини (особи до 16 років) в Україні:

- копія свідоцтва про народження дитини

ВАЖЛИВО!

Особа, яка надає такий дозвіл має знати точну адресу (область, район, місто/село/селище, вулиця, № будинку, № квартири), за якою буде зареєстрована / знята з реєстрації особа, якій такий дозвіл надається.

Увага!

Подача документів на оформлення заяви здійснюється в понеділок або середу з 09.00 до 10.00.

Згідно з тарифами консульського збору вартість заяви коштує 45 дол.США.

Заява оформлюється у день подачі документів та сплати консульського збору.

Які документи потрібні громадянину України для оформлення в Посольстві запрошення на в'їзд іноземця в Україну?

- оригінал і копія закордонного паспорта громадянина України

- оригінал і копія ліванського документа громадянина України (так звані ікама/ехраж кайд/гавійя)

- копія закордонного паспорта запрошеної особи

Увага!

Подача документів на оформлення запрошення здійснюється в понеділок або середу з 09.00 до 10.00.

Згідно з тарифами консульського збору вартість запрошення коштує 45 дол.США.

Запрошення оформлюється у день подачі документів та сплати консульського збору.

ТИМЧАСОВИЙ КОНСУЛЬСЬКИЙ ОБЛІК ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

Що таке тимчасовий консульський облік і для чого він потрібен?

1) тимчасовий консульський облік дає право громадянам України, яким виповнилось 18 років, голосувати в Посольстві на виборах Президента України та Верховної Ради України;

2) у разі загострення безпекової ситуації в Лівані, наявність тимчасового консульського обліку дає Посольству України можливість швидко і оперативно знайти Вас і Ваших дітей для можливої евакуації тощо;

3) тимчасовий консульський облік автоматизований. Як в Посольстві України, так і в Міністерстві закордонних справ України буде інформація, що Ви та Ваші діти тимчасово перебувають у Лівані і в разі "непередбачуваних" обставин зможуть тримати зв'язок з Вашими рідними і близькими на території України.

Наголошуємо, що прийняття на тимчасовий консульський облік здійснюється на добровільній основі. За прийняття на тимчасовий консульський облік консульський збір не стягується.

Прийняття на консульський облік громадян здійснюється в понеділок або середу з 09.00 до 10.00.

 Я хочу стати (оновити) тимчасовий консульський облік в Посольстві. Які документи для цього необхідно?

 ДОВІДКИ

Довідка для органів ЖЕКу про те, що я проживаю в Лівані.

Посольство такі довідки не видає.

Таку довідку Ви можете взяти у старости свого населеного пункту (мухтара).

Після цього Вам необхідно:

1) легалізувати цю довідку в Міністерстві закордонних справ Лівану

2) перекласти цю довідку українською мовою у присяжного перекладача

Потім Ви маєте звернутись до Посольства. При собі необхідно мати:

- оригінал довідки

- оригінал + 2 копії Вашого закордонного паспорта

- оригінал + 2 копії Вашого ліванського документа (так звані ікама/ехраж кайд/гавійя)

Посольство Вашу довідку легалізує та засвідчить підпис перекладача.

Згідно з тарифами консульського збору легалізація та засвідчення перекладу Посольством буде коштувати:

- нетерміново (3 робочі дні) 25 дол.США легалізація + 30 дол.США засвідчення перекладу

- терміново (в той же день) 50 дол.США легалізація + 30 дол.США засвідчення перекладу

Довідка для Головного управління загальної безпеки Лівану про місце народження.

Посольство такі довідки не видає.

В такому випадку Вам необхідно перекласти арабською мовою Ваше свідоцтво про народження та надати вказаний документ до Головного управління загальної безпеки Лівану.

 РІЗНЕ 

Чи можна в Посольстві оформити матеріальну допомогу при народженні дитини?

НІ. Питання оформлення метеріальної допомоги при народженні дитини належить до компетенції органів соціального захисту населення за місцем проживання в Україні. За отриманням більш детальної інформації Вам слід звертатися до Міністерства соціальної політики України 0038-044-289-66-89, 0038-044-226-24-45 (офіційний сайт http://www.mlsp.gov.ua/labour/control/uk/index)

 До кого в Лівані можна звернутись для кваліфікованого перекладу з арабської мови на українську та з української мови на арабську?

Кваліфіковані присяжні перекладачі з арабської мови на українську та з української мови на арабську:

Wassim A. Dalloul (місто Бейрут) - 03016446, dalloulw@hotmail.com

Ghassan F. Haddad (місто Джуніє) - 09932390, 03591294, ghtranslaw@hotmail.com

Іrina Fyodorova Mekkawi (місто Сайда) - 07725121, 03873395, vodoley_vodoley@hotmail.com

Olena Jivotova (Бекаа) - 71866218, olenadal@hotmail.com

 

Інформаційна брошура щодо надання інформаційно-консультативної допомоги громадянам України, які повертаються в Україну за процедурою добровільного повернення, видворення або у порядку реадмісії.

 

 

 


Консульський відділ Посольства України у Ліванській Республіці
Керівник: Бойко Тетяна Миколаївна
Другий секретар з консульських питань
Адреса:

Гірський Ліван, Баабда, вул. Антуана Ель Раіса,

40268-Бейрут, Ліван

Телефон: +(961)592-19-72 (пн., вт., ср., пт. з 14.00 год. до 16.00 год.) +(961)592-16-68 - телефон гарячої лінії (виключно в разі загрози життю чи загибелі громадян України).
Факс: +(961) 592-19-74
Ел. пошта: emb_lb@mfa.gov.ua
Веб-сайт: http://lebanon.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/FAQ
Графік роботи:

Прийом громадян України

понеділок: з 09.00 год. до 11.00 год. (консульські дії з усіх питань*)

вівторок: з 09.00 год. до 11.00 год. (тільки з паспортних питань і ВИКЛЮЧНО за попереднім записом*);

середа: з 09.00 год. до 11.00 год. (консульські дії з усіх питань*);

четвер: з 14.00 год. до 16.00 год. (прийом громадян певних категорій – інвалідів, вагітних, тяжкохворих; надання консульсько-правових консультацій зі складних юридичних питань; з питань імміграції та оформлення постійного місця проживання за кордоном);

п’ятниця: з 09.00 год. до 11.00 год. (тільки з паспортних питань і ВИКЛЮЧНО за попереднім записом*).

* прийом з паспортних питань здійснюється ВИКЛЮЧНО за попереднім записом - понеділок, вівторок, середа, п’ятниця з 14.00 год. до 16.00 год. (05-921-972, 05-921-975).

Видача оформлених документів В И К Л Ю Ч Н О:

Понеділок, вівторок, середа, п’ятниця з 11.00 год. до 12.00 год. 

У неробочий та неприйомний час, у вихідні та святкові дні прийом громадян України проводиться в екстрених випадках: втрата паспортних документів, ДТП, смерть, арешт тощо.

Прийом іноземних громадян та осіб без громадянства

понеділок: з 09.00 год. до 11.00 год.;

середа: з 09.00 год. до 11.00 год.;

п’ятниця: з 09.00 год. до 11.00 год.

 

Межі консульського округу:

Ліванська Республіка, Сирійська Арабська Республіка

Примітки:

Бойко Тетяна Миколаївна - оформлення паспортів, посвідчень особи на повернення в Україну, консульський облік, нотаріальні дії, питання громадянства, витребування документів з України, оформлення постійного місця проживання за кордоном.

Касьянов Юрій Юрійович - візові питання, легалізація документів, засвідчення вірності копій документів, імміграція, питання усиновлення, захист прав громадян України.

Увага!

Інформацію та роз’яснення щодо переважної більшості питань, які виникають у громадян, розміщено в розділі "Консульські питання", зокрема, у підрозділі "Часті питання" http://lebanon.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/FAQ

 

У РАЗІ ВІДСУТНОСТІ ВІДПОВІДІ У ЦЬОМУ РОЗДІЛІ НА ВАШЕ ПИТАННЯ, ПРОСИМО ВІДВІДАТИ КОНСУЛЬСЬКИЙ ПРИЙОМ ЗГІДНО З ВИЗНАЧЕНИМ ГРАФІКОМ ДЛЯ ОТРИМАННЯ КОНСУЛЬСЬКО-ПРАВОВОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ

У телефонному режимі здійснюються В И К Л Ю Ч Н О:

- запис на оформлення паспортних документів,

- прийом звернень з питань організаційного характеру, зокрема, щодо прийому громадян України, які перебувають на території Сирії.

Звернення громадян також приймаються на електронну адресу emb_lb@mfa.gov.ua

Прийом громадян керівником Посольства проводиться у перший понеділок місяця з 10.00 год. до 12.00 год. (за попереднім записом).